Prisma » Politic » Candidaţii partidelor parlamentare şi neparlamentare la alegerile locale din data de 10 iunie 2012, pentru Consiliul Local Reşiţa şi ordinea înscrierii pe buletinele de vot

Candidaţii partidelor parlamentare şi neparlamentare la alegerile locale din data de 10 iunie 2012, pentru Consiliul Local Reşiţa şi ordinea înscrierii pe buletinele de vot

Poziţia 1 – PDL – PARTIDUL DEMOCRAT LIBERAL

  1. Blajovan Ioan Viorel
  2. Năsturel Gheorghe
  3. Doxan Adrian
  4. Broască Mircea Gabriel
  5. Cîmpean Lucian Dan
  6. Marta Remus
  7. Ciomaga Ştefan
  8. Meilă Loredana
  9. Ţăpârdea Ileana
  10. Szazi Zoltan Ioan
  11. Bălean Iuria Adrian
  12. Ciurdea Emil Ion
  13. Carabeţ Mircea
  14. Gaiţă Gheorghe
  15. Lupu Daniel
  16. Gaiţă David Iulian
  17. Anghelina Petru
  18. Feraru Ion
  19. Jitaru Sorin Nicuşor
  20. Lupşa Adrian Marius
  21. Ciomaga Monica Cornelia
  22. Simion Ciprian Horaţiu
  23. Vlad Andrei
  24. Vulpe Marcel
  25. Berger Sonia Gabriela
  26. Filca Nicolae
  27. Ştiube Florin

Pozitia 2 – UDMR – UNIUNEA DEMOCRATĂ MAGHIARĂ DIN ROMÂNIA

  1. Mastan Gabriel Florin
  2. Pénzes Tünde
  3. Barna Ştefan
  4. Szilágyi Nihály
  5. Beke Vasilie
  6. Cziczeri Eva -Ildico
  7. Pénzes Adalbert
  8. Kiszela Iuliana
  9. Orban Balaşiu
  10. Pozsar Ioan -Francisc
  11. Kecskes Istvan -Imre
  12. Szilágyi Eva
  13. Szabo Iosif -Ştefan
  14. Beke Eva -Lidia
  15. Bubeş Elisabeta
  16. Barna Margareta – Iuliana
  17. Egetö Paraschiva
  18. Szabo Iuliana
  19. Virag Nicolae
  20. Pozsar Veronica
  21. Jurca Cecilia -Hajnalka
  22. Mucsi Ştefan – Ioan
  23. Kovacs Rozalia
  24. Szabo Iuliu
  25. Mucsi Ecaterina
  26. Kecskes Ema -Margareta
  27. Cserny Gabriela -Agnes

Pozitia 3 – USL – UNIUNEA SOCIAL LIBERALĂ

  1. Stepanescu Mihai
  2. Crina Ioan
  3. Marşalic Jaro -Norbert
  4. Benga Ioan
  5. Panfil Cristian
  6. Mone Mariana Magdalena
  7. Secăşan Dumitru
  8. Ştiopoane Petru
  9. Hamat Codruţa Oana
  10. Duruţ Gabriel Dumitru
  11. Preda Maria
  12. Străin Efrem
  13. Borchescu Elena
  14. Bălean Marius Mihai
  15. Lupşa Valentin Cristian
  16. Sabo Mirel
  17. Cristoi Constantin
  18. Miclău Ion Lucian
  19. Florea Dănuţ
  20. Ionescu Florin Ştefan
  21. Brici Cristian Nicuşor
  22. Raicu Ştefan
  23. Videscu Răzvan Florin
  24. Radu Maria
  25. Stan Marius
  26. Bădăluţă Petru
  27. Ţundrea Ioan

Poziţia 4 – UNPR – UNIUNEA NAŢIONALĂ PENTRU PROGRESUL ROMÂNIEI

  1. Guţă Dan Valeriu
  2. Guţu Mihai
  3. Cîmpan Ovidiu Dan
  4. Turcu Andrei
  5. Ruşanu Larisa – Alina
  6. Mone Ovidiu Bogdan
  7. Mocanu Radu – Andrei
  8. Obreja Octavian Florin
  9. Bandu Cristina Rodica
  10. Peter Iosif
  11. Modoacă Cristina Rodica
  12. Şerban Alexandra
  13. Giuca Cornel
  14. Vlădia Alina Elena
  15. Strejescu Mihai
  16. Popescu Ismina
  17. Mezin Ionuţ Eugen
  18. Neşici Dorina Ramona
  19. Osain Emilian – Claudiu
  20. Minculeasa Mariana – Liliana
  21. Duicu Ioan Adrian
  22. Mocanu Maria – Cristina
  23. Pufu Ion
  24. Nemeş Daniel – Ciprian
  25. Achim Doru
  26. Budescu Dan Ionel
  27. Gluşcenco Sergiu

Poziţia 5 – APRPE – ASOCIAŢIA PARTIDA ROMILOR PRO EUROPA

  1. Ursu Dumitru
  2. Constantin Adrian Ionel
  3. Lăcătuş Elena
  4. Şain Dumitru Ioniţă
  5. Lăcătuş Gheorghe
  6. Bigyi Istvan
  7. Ciurariu Liti Nelu

Poziţia 6 – UNCR – UNIUNEA NAŢIONALĂ A COMUNITĂŢILOR DE ROMI

  1. Căldăraş Ioan
  2. Constantin Daniela Dorina

Poziţia 7 – PPLC – PARTIDUL POPORULUI-LEGEA COJOCARU

  1. Axmann Daniel
  2. Cornea Codruţu Petru
  3. Baciuna Nicolae
  4. Raţă Viorel
  5. Ghidel Constantin
  6. Gal Francisc Remus
  7. Grigore Mircea Laurenţiu
  8. Cornea Maria Nicoleta
  9. Gal Liliana Alina
  10. Miron Ştefan
  11. Nicolicea Tatiana
  12. Cartas Gabriela
  13. Lăpădat Cristian Gheorghe
  14. Roşca Marius Ion
  15. Mesaros Constantin
  16. Creţu Sorin
  17. Ianca Ioan Petru
  18. Chiricia Viorel
  19. Barica Dănuţ Alexandru
  20. Bălean Valeriu
  21. Popa Stelică Flavius
  22. Ciocoi Cristian
  23. Roşca Ioan
  24. Ciuciu Alex Ioan
  25. Mesaroş Constanţa
  26. Nicolae Simona
  27. Borduz Cornel

Poziţia 8 – UCR – UNIUNEA UCRAINIENILOR DIN ROMÂNIA

  1. Priala Marius Dumitru

Poziţia 9 – ACDR – ALIANŢA CIVICĂ DEMOCRATĂ A ROMILOR

  1. Jurj Doru Mircea
  2. Güorfi Gabriela

Poziţia 10 – PRM – PARTIDUL ROMÂNIA MARE

  1. Pârvulescu Dumitru Tilică
  2. Pîrvulescu Aurelia
  3. Dumitru Vasile
  4. Fortun Săndica
  5. Lisacenco Petre
  6. Cernescu Casiana Cornelia

Poziţia 11 – PPDD – PARTIDUL POPORULUI-DAN DIACONESCU

  1. Blănariu Valentin
  2. Purec Petrică Ionuţ Sebastian
  3. Ţurcaş Florin – Viorel
  4. Amariei Constantin
  5. Pascu Florian
  6. Voina Lucian Sorin
  7. Alexa Marcel
  8. Turău Ion – Dorin
  9. Răescu Iustina
  10. Chira Ana
  11. Roşian Ramona – Ionela
  12. Sandu Dinu
  13. Csaszar Mircea
  14. Dobrică Emilian
  15. Rasovan Eugenia
  16. Gherghel Sorin
  17. Staicu Costel Cristian
  18. Ciurcia Ovidiu
  19. Boldea Antanase – Ionel
  20. Modrea Constantin
  21. Krişpin Iosif
  22. Fodor Alexandru – Virgil
  23. Dimcea Cosmin – Alin
  24. Toma Ionel
  25. Bittermann Bianca Consuela
  26. Encuţ Andreea Alexandra

Poziţia 12 – PNŢCD – PARTIDUL NAŢIONAL ŢĂRĂNESC CREŞTIN DEMOCRAT

  1. Sîrbu Dan
  2. Lazăr Ionel – Cristian
  3. Obersterescu Dănilă
  4. Hanţ Nicoleta Daniela
  5. Păun Rusalin Lucian
  6. Buliga Ştefan
  7. Sasek Dorina Mărioara
  8. Ţeicu David
  9. Nicola Pavel
  10. Hălălae Ioan
  11. Becea Anişoara
  12. Pascu Gheorghe Adrian
  13. Becea Gheorghe
  14. Lăzăroni Robert
  15. Ciornei Georgeta Cornelia
  16. Becea Mircea – Cristian
  17. Cipoş Cristina – Monica
  18. Hanţ Mihai
  19. Pascu Nicoleta
  20. Nerghiş Daniel – Ion
  21. Pascu Adrian Nicolae
  22. Ivan Viorel
  23. Cucea Lucian – Florin
  24. Grama Ionuţ Lucian
  25. Popovici Paraschieva
  26. Uncheaşu Aurica
  27. Dragu Marius

Poziţia 13 – PNGCD – PARTIDUL NOUA GENERAŢIE CREŞTIN DEMOCRAT

  1. Mutu Viorel
  2. Cucu Ion
  3. Popovici Ionuţ – Mihai
  4. Belba Marinela – Ionela
  5. Jurcul Matei
  6. Bolintiş Emilia
  7. Dîrmon Alina
  8. Samoilă Marius – Adelin – Gheorghe
  9. Rusu Adrian
  10. Mihuţoiu Florin – Miodrag
  11. Cucu Valeria
  12. Totora – Sibla Cristian
  13. Tanţa Mircea – Marinică
  14. Petraru Marinela
  15. Borcean Cosmin – Gheorghe
  16. Irimia Sorin – Lazăr
  17. Gavrilovici Zoran
  18. Ionescu Elena
  19. Sculici Ioan
  20. Reichert Cristian – Petru
  21. Constantin Răzvan
  22. Kui Andrei – Emeric
  23. Poroşnicu Gheorghe
  24. Filipoaica Nicolae
  25. Filipoiu Gheorghe
  26. Tărăpoancă Constantin
  27. Radu Emanuel

Poziţia 14 – PAS – PARTIDUL ALIANŢA SOCIALISTĂ

  1. Loga Claudia Daciana
  2. Sprânceană Constantin
  3. Loga Eugenia
  4. Paica Florica
  5. Peter Iosif
  6. Ignat Vasile
  7. Toma Maria
  8. Otu Dorina
  9. Kaproznai Robert Denis
  10. Despa Sergiu
  11. Catrina Aurel
  12. Popescu Ion
  13. Oţu Liviu
  14. Rada Veronica
  15. Dalea Dumitra
  16. Popescu Carmen
  17. Popescu Gabriela
  18. Loba Vasile
  19. Pop Vasile
  20. Loba Tatiana
  21. Putnic Maria
  22. Putnic Ion
  23. Sprânceană Maria
  24. Jivoin Ionel
  25. Păvan Loredana
  26. Scânteie Sebastian
  27. Steţco Lucia

Poziţia 15 – PER – PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN

  1. Şuşară Ilie
  2. Pop Cornelia
  3. Boşneag Tiberiu
  4. Lăzărescu Mariana
  5. Florea Maria – Ileana

Poziţia 16 – PV – PARTIDUL VERDE

  1. Mihăilă Costel
  2. Potoceanu Nadia
  3. Paul Vasile Ovidiu
  4. Juca Ilie Alin
  5. Buică Cristian
  6. Minda Sorin Ioan
  7. Burneci Octavian
  8. Constantin Eugen
  9. Lupaşcu Toader
  10. Doană Gheorghiţă Alin
  11. Havrileţi Smetana Cristian
  12. Spălăţelu Valentina
  13. Brătuianu Gheorghe
  14. Croitoru Dorin
  15. Avram Daniel Ovidiu
  16. Jianu Cătălin Victor
  17. Tobă Diana
  18. Sîrbu Dănuţ
  19. Sbârcea Marin
  20. Carp Petrache Gheorghe
  21. Brudaşca Nelu Marius
  22. Bunea Gheorghe Ioan
  23. Radu Mihaiela
  24. Bogdan Alexandru
  25. Hodas Dorina Mariana
  26. Ghiţă Florin Cosmin
  27. Alecu Marian

Poziţia 17 – INDEPENDENT

  • Frigură-Iliasa Ion

Poziţia 18 – INDEPENDENT

  • Filipescu Gheorghe

Poziţia 19 – INDEPENDENT

  • Jenar Gheorghe

Poziţia 20 – INDEPENDENT

  • Timofte Liviu


Scrieti un comentariu